| DianaAndre a întrebat:

Care este cea mai buna si sanatoasa dieta care te ajuta sa slabesti usor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LadyGA a răspuns:

Buna! sunt mai multe, le gasesti pe internet. iti recomand ori south beach, ori rina's 90 sau 5 factor. nu uita ca iti poti face chiar tu o dieta, uita-te aici http://prodieta.ro/......ra-paine/. bafta muuuuulta! :)

| DianaAndre explică (pentru LadyGA):

Raspunsul tau chiar mi-a fost foarte folositor. Multumesc mult! happy

8 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Sportul

| mariana20 a răspuns:

Eu am slabit de la 75 de kg la 62 cu mamaliga cu branza,fructe,legume,supe, pireu de cartofi si zilnic ceai de slabit 2, 5 kg pe saptamana...Reteta am primit-o de la doctor in urma unor analize.Btf

| DianaAndre explică (pentru mariana20):

Oau! super! multumeschappy!

| Meliiii a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai multa ambitie si sa faci mult sport(abdomene si alergat). In al doilea rand trebuie sa renunti la dulciuri, paine, bauturi gazoase si sa bei minim 2litri de apa pe zi.Si eu am tinut o dieta in vara care a dat rezultate destul de mari. Dimineata pe somacul gol un pahar de apa si un cub de ciocolata amaruie tot la 2 zile, consumi supa de varza cat poti(fara limite), iar la pranz mananci 200 gr de piept de pui la gratar cu salata de cruditati.Sa consumi zilnic cate 1 sau 2 iaurturi simple, multe fructe si legume(crude si nu fierte) si cat mai mult grapfuit roz (fara zahar!). Sper sa iti fie de ajutorwinking

| DianaAndre explică (pentru Meliiii):

Multumesc! chiar am nevoie de cat mai multe parerihappy

| BodPandaBoy a răspuns:

K sa arat super eu am mancat legume, fructe, evitam grasimile si puneam piper unor meniuri+2 l de apa sau chiar mai mult(vreo 4/5)

| DianaAndre explică (pentru BodPandaBoy):

Multumesc pentru sfat! happy