| AndreeaDeea210 a întrebat:

Care este diferența dintre STREPSILS MIERE SI LĂMÂIE si STREPSILS PLUS?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Strepsils cu lamaie este antiseptic si se utilizează ca tratamentul infecţiilor oro-faringiene...are efect antibacterian, antifungic şi antiviral.Strepsils Plus este antimicrobian.Amelioreaza durerile de gat prin formula sa cu actiune dubla, contine un anestezic foarte puternic pentru a alina durerea rapid si doi agenti antibacterieni pentru a combate o gama larga de bacterii care provoaca dureri de gat si infectii bucale.

| gabicoo a răspuns (pentru GabyT10):

Ambele sunt cancerigene. O dovedesc studiile independente, nu cele platite de marile companii farmaceutice.
sad
In concluzie primul dă cancer faringian iar al doilea cancer bucal.
;(
Nu vreau sa-l sperii pe cel care a pus întrebarea. Genul asta de medicamente poate fi folosit cu conditia sa nu faca abuz. Nu trebuie sa confundam medicamentele cu produsele alimentare.

| GabyT10 a răspuns (pentru gabicoo):

Bine punctat...nu te contrazic.Eu doar am explicat diferenta intre cele 2 medicamente.

| GabyT10 a răspuns (pentru gabicoo):

Sincer,eu prefer sa ma tratez naturist (babeste happy ), desigur, atunci cand nu este ceva grav ce necesita vizita la medic.

| Afurisenia a răspuns:

De pret!