| eu_3300 a întrebat:

Care este mai bun impotriva cosurilor si petelor ramase in urma cosurilor
Zineryt sau Aknesol, daca stiti altele va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Depinde de la ten la ten. Eu am auzit într-adevăr că Zinerytul este mai eficient, dar în schimb usucă pielea. De aceea îţi spun că e bine să întrebi la farmacie ce ţi se recomandă. Dacă tenul tău este deja uscat, mai bine foloseşti Aknesol sau Skinoren care este unul dintre cele mai bune tratamente. ^^

| Petronela a răspuns:

Zineryt e cel mai bun

| mystik a răspuns:

Salut, eu cind ma confruntam cu cosurile dermatologul mi-a recomandat sapun ce contine sulf, intr-adevar miroase rau dar face minuni, la fel poti sa incerci ceva din seria garnier sau clean~clear

| DarkMusic a răspuns:

Eu as zice Zineryt.verii mei l au folosit si cica e super bun happy, dar cel mai bine cred ca ar trebui sa mergi la un dermatolog sa iti dea ceva pentru tenul tau ca sa functioneze 100% tongue

| MrLentziu a răspuns:

Aknesol pentru ca o prietena foloseste si ii cel mai bun!