| Adex a întrebat:

Care este pretul unei colonoscopii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La stat, cu bilet de trimitere de la medicul de familie nu te costă nimic. Iti faci programare si astepti.
Dacă e vorba de vreo clinică privată, atunci fiecare are prețul ei, le contactezi telefonic si-i intrebi.
Orientativ, aici scrie ca o colonscopie cu anestezie generala variaza intre 450 - 650 de lei

https://www.medlife.ro/......na-interna

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Depinde de localitate, medic, tip, clinica etc.

Daca vorbim de o clinica privata, de exemplu, o colonoscopie totala fara sedare, in medie costa 500lei, iar daca este cu sedare, in jur de 800lei.