| ioana32 a întrebat:

Care este pulsul normal la un copil? Si tensiunea, daca stiti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

La ce mai raspunzi? eu v-as bana pe cuvantul meu crying La nou-nascut, pulsul are in jur de 120 batai pe minut, la copiii intre 1 si 5 ani, intre 90 si 120 batai pe minut, iar copilul intre 5 si 15 ani are frecventa intre 70 si 100. Tensiunea variaza 11 xu 8 12 cu 9.

| ioana32 explică:

Ms bulin