| alexzey a întrebat:

Care stiti creme ceva pentru inlaturarea cosurilor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Poti incerca diferite tratamente:tratamente naturale:te poti da cu lamaie in zona afectata, poti face infuzie de musetel sau poti face masti de argila(de asemenea poti bea argila cu apa pentru ca detoxifica organismul). iar solutii pe care am observat ca le recomanda toti dermatologi sunt zynerit sau skinoren, bineinteles te aplici dupa demachere.

| maduts a răspuns:

Eu fol betadina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti recomand cremele, mai ales daca ai tenul gras, deoarece nu se vor vedea mari imbunatatiri, ba chiar mai mult, pot face chiar mai rau.Iti recomand Zineryt-ul(il gasesti la farmacii, in jur de 35 lei). Da-te pe fata cu Zineryt seara, inainte de culcare si lasa-l sa actioneze pana a doua zi. Daca ai probleme serioase, aplica-l si dimineata, dupa ce te-ai spalat pe fata.

| andutzai a răspuns:

Buna, se gasesc in farmacii tratamente sau in revistele... un tratament ar fi Acneon.alte sfaturi poti gasi in revista bravo nr 23de pe 10. 11 2010