| IngerPazitorr a întrebat:

Ce tratamente impotriva cosurilor stiti? Va rog, nu creme! As vrea ceva rapid si natural.Dau funda.
Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| SwettyCat a răspuns:

Buna!
Apa calduta+sapun(Dove)
Cosurile NU DISPAR dupa un strat de crema sau alte chestii.Ele vin pentru ca organismul, corpul se dezvolta, tu fiind in pubertate spre adolescentza.Nu ne putem impotrivi de cresterea corpului nostru.

Pot sa-ti spun asa:
-vara:sa folosiim cu toti o crema nutritiva;
-iarna:sa folosim crema hidratanta.
Si pot sa iti spun si de ce crema hidratanta:pentru ca vremea de afara este urata, bate vantul, este frig, zapada, etc.
Sper ca te-am ajutat!

:*

10 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Spală-te în fiecare seară cu apă şi săpun, iar dacă ai tenul mai sensibil, foloseşte săpunuri speciale pentru faţă. tongue

| michelia a răspuns:

Ceva cu efect garantat si de durata este crema antiacneica de la Avene, pe care o gasesti in farmacii.
O sa primesti si multe sfaturi babesti poate, dar de trecut cu Avene Clean AC sau Avene Cleanance K iti trec.

| michelia a răspuns:

Si tu chiar crezi ca o sa-ti treaca cu apa si sapun Dove? siiiiigur ca da.

| NoName000001 a răspuns:

Produsele care conțin săpun duc la apariția coșurilor. Referitor la lămâie, mi-am pus o dischetă îmbibată cu zeamă de lămâie pe nas, 20 de minute, și m-am trezit cu o ditamai rana. Dacă te dai cu zeamă de lămaie, dă-te în două cu apă. Și nu mai zic că drept consecință pentru că mi-am lăsat peste noapte pe față gelul de curățare, am avut arsuri pe față!

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Pai incearca cu acetona sau cu tentura de iod....si iti vor iesi si punctele albe dupa fata...dar nu te da cu mult sa nu ramana urme

| hellokityy a răspuns:

Buna! Iti spun din experienta proprie, Zynerit cel mai bun! crede-ma, in cateva saptamani o sa se observe diferenta care o sa fie foarte mare happy

| TurdaVasi a răspuns:

Feli de lamaie.Ti le pui noaptea pe fata inainte sa te culci si in cateva zile o sa dispara.

| Keety a răspuns:

Poti cumpara de la magazin masti de fata din argila, o prietena a scapat de cosuri cu asta

| oanagh a răspuns:

Poti incerca masti cu argila. sunt diferite feluri in care le poti folosi si combina, pentru toate felurile de piele. in afara de asta, mananca sanatos, bea apa si incearca sa nu-ti atingi fata foarte mult. bafta!happy

| Nicolleta15 a răspuns:

Buna, zeama de lamaie. si stai o ora cu ea pe fata. am incercat. este excelent. mi.au trecut in 3 zile. am incercat si eu. acum 5 zile si este ff bine. :*