| Serena1996love a întrebat:

Care suc este mai sanatos: Coca-Cola sau Fanta? Vreau si motivele. Daca puteti dati-mi link-ul de unde ati gasit informatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Atat Fanta cat si Coca-Cola sunt bauturi carbogazoase pline de chimicale! Pe langa faptul ca se cheltuiesc o groaza de bani pentru procurarea acestor bauturi, sucurile carbogazoase strica dantura, ajuta la aparitia pietrelor la rinichi, sau pot provoca o carenta de calciu in organism, de asemenea distrug ficatul deoarece metabolizeaza cu greu fructoza din porumb pe care o contin etc..Plus de asta ambele ingrasa big grin...O alternativa ar fi sucul natural sau apa!

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Un suc din portocale facut de tine!

| mona a răspuns:

Nici unul nu este sanatos pentru ca amandoua sunt acidulate

| thalyslly a răspuns:

Nici unul.ambele sunt la fel de toxice, este un documentar in care arata cat de bine curata coca cola wc si chiuvetele. poti sa faci un experiment pune o bucata de carne cruda in cola si fanta, tinele 1 zi 2 sa vezi ce se intampla.iti garantez ca dupa nu o sa mai bei cola in veci

| Azµre a răspuns:

Niciunul din cele enumerate! Decât sucurile naturale preparate în casă!

| facepalmlol a răspuns:

Nici unul nu este sanatos.Ai incercat vreodata sa pui o bucata de carne de pui intr-un pahar cu Cola sau Fanta si sa-l lasi o zi intreaga acolo ca sa vezi cum arata? Daca nu, iti recomand sa incerci experimentul si sa te gandesti ca ala e stomacul tau.
Cele mai sanatoase sucuri sunt cele naturale pe care le faci tu acasa din portocale, soc sau orice altceva.