| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele lentilelor de contact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ABCD122 a răspuns:

Si intrebarea e: Ce faci daca orbesti? Le scoti, le pui, le uiti pe ochi si Game Over.

| Paulvasile10 a răspuns:

Dezavantajele pot fi multe,de exemplu daca nu le pui cum trebuie, poti avea probleme, sau daca se murdaresc si le pui la ochi, iti raneste ochiul...dar si avantajele sunt ca nu mai esti stresat de purtarea ochelarilor, ca poti vedea normal

| queenie7972 a răspuns:

Daca ai probleme cu vedrea poarta ochelarii... Lentilele sunt foarte periculoase... Iti pot intra in ochi, pot sa.ti cada, trebuie sa ai grija cu ele... Parerea mea ar fi sa nu iti iei... O zi buna!