| alexcuamare123 a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente metode pentru inlaturarea acneei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| intrebcenustiu a răspuns:

Cu asta ma confrunt si eu de 3 ani si tot nu am scapat definitiv.
Cel mai important e sa mergi la un dermatolog sa iti dea tratament pentru tipul tau de acnee. Eu am dat 6 luni cu creme si luam si pastile apoi am facut cateva sedinte cu laserul. Scapasem 99% de acnee dar peste cateva luni iar a revenit.
Incearca sa nu mai mananci dulciuri, cipsuri, sa nu bei suc cu acid, prajeli, sa bei apa, alimentatia conteaza foarte mult.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Photoshop! 100% eficient.