| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt simptomele candidozei bucale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mare atentie la igiena, sa nu fie, sau sa nu ajunga si la Polul Sud! (genezic!)...

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Arsuri si usturimi ale mucoasei bucale, mici ulceratii albicioase si formarea in timpul vorbirii a unor depozite albicioase la colturile gurii. Dimineata, la trezire, limba este incarcata cu depozite albicioase.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Pete albe aderente la nivelul limbii si obrazului, gingii rosii cu pete albicioase si sangerande, care dor destul de tare... senzatie de arsura a gurii si a gatului, fisuri ale comisurilor (coltul gurii), inapetenta gust neplacut in gura, respiratie urat mirositoare...