| anonim_4396 a întrebat:

In seara aceasta am observat ca am la baza limbii niste bubite roz (precum culoarea limbii) si unele mai micute albe. M-am cam panicat. In plus, simt un gust de varza cruda...
Nu ma dor acele bubite, nu ma deranjeaza cand inghit.
E posibil sa fie candidoza bucala?
Deocamdata nu pot merge la medic si as avea nevoie de cateva pareri.
M-am uitat la simptomele candidozei bucale, iar eu nu le am, cu exceptia acestor bubite.
Ce ar putea fi?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Poate fi doar o alergie la anumite pastile, sau ceva ce-ai consumat. Gusturile mai fermentate pot veni din stomac, dar pot fi si un simptom de diabet de tipul 2, desi nu cred ca e cazul.