| Mihai200000 a întrebat:

Casul este sanatos? Si cate calorii are pe 100g?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In jur de 250 cel de vaca si 280 cel de oaie. De sanatos este sanatos daca-l cumperi de la o persoana. Daca-l cumperi din magazin, cine stie ce contine!

| Simpatic a răspuns:

Intrebarea ta este lipsita de continut, orice produs daca este natural si consumat in cantitati moderate este sanatos, chiar si carnea de porc.
Problemele apar atunci cand se face exces de carne, de branzeturi grase, de fast-food etc