| Mihai_Ionita_1987 a întrebat:

Cat de deunator este spirtul medicinal pentru un om care a fost bolnav de pancreatita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum scrie si pe sticla, daca-l folosesti pentru uz extern, n-are nici o problema. Daca-l folosesti pentru "uz intern" (sunt idioti care beau spirt sau cum se mai numeste alcool sanitar) face rau si pentru un om sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,e ok.

| Adutzu2 a răspuns:

Doar nu o sa-l bea!

| blitzenn21 a răspuns:

La fel de daunator ca pentru oricine daca il bei. pentru uz extern, n-are nimic.

| Mihai_Ionita_1987 explică:

Am o persoana apropiata care acum 2 ani a avut o pancreatita si acum este consumator de spirt medicina.Doresc daca se poate sa primesc detalii amanuntite.Va multumesc!