| mODIN a întrebat:

Cat de mult iti scurteaza schizophrenia din viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

O sa-ti spun dupa ce mor laughing

| ByBoysMb a răspuns:

Iti spun cand... cand... cand.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E greu de zis. Unii pacienti ajung sa se sinucida din cauza bolii scapate de sub control. Ceilalti ajung incet-incet sa se degradeze pshic atat de mult incat nu se mai alimenteaza corect, nu isi pastreaza igiena personala, etc si atunci mor din aceste cauze (indirect din cauza schizofreniei)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Găseşti aici mai multe detalii,
http://ro.wikipedia.org/wiki/Schizofrenie
Te pup!