| Lazãr_Narcis_1999 a întrebat:

Cat de periculoasa poate fi starea de confuzie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai pare destul de periculoasa atunci cand confundam si o facem cat mai des.
Nu astepta minuni pe site si adreseaza-te unui medi de familie si apoi cu o trimitere catre cel de specialitate.
Nu vrem sa te bagam in sperieti, dar ar fi mai indicat sa previi decat sa intampini..nu crezi?
O zi buna sa aihappy

| kiri11 a răspuns:

Daca vine vorba de dementa si lipsuri de memorie, iti sugerez sa citesti mai multe despre suplimentul revitalum mind plus happy

| Dennisz a răspuns:

In primul rand starea de confuzie este un subiect destul de grav si ar fi m-ai indicat sa iei legatura cu cineva specializat in aceste boli.
Starea de confuzie netratata poate duce la dementa sau la lipsuri de memorie.
Sfatul meu, cat si al comunitatii, in cazul in care cineva prezinta astfel de simptome, este de a consulta un medic.
Iti las si un link m-ai jos, sa te documentezi.
>> http://www.mediculmeu.com/boli/starea-confuzionala.php