| anonim_4396 a întrebat:

Cat de periculos este vaccinul de un an pentru copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai putin periculoase decat alternativa.

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Vaccinarile, nu sint periculoase, ceea ce trebuie sa faci este sa pui compresa cu apa rece peste locul vaccinat, iar in caz de febra poti sa-i dai copilului Nurofen, sau supozitoare cu paracetamol.Succes.

| nicky a răspuns:

Nu au de ce sa fie periculoase, toti le-am facut. Poate doar sa apara febra care o scazi cu Nurofen sau Panadol sau supozitoare de Paracetamol (pentru. copii) si bineinteles se pune compresa cu apa rece.