| adina02 a întrebat:

Ce animal este cel mai periculos pentru copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred că ai vrut să spui care animal de companie este periculos pentru copii.Că altfel, toate animalele care sunt periculoase pentru adulti sunt periculoase si pentru copii.
Luminează-mă!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Orice animal este periculos pentru copii intr-un fel sau altul!

| catalinalina a răspuns:

Eu cred ca pisica, deoarece copii pun mana ea dupa care o duc la nas si la gura si pot inhala parul acesteia facand asa ziscul "chist", dar poate forma si cancerul! plus parazitii care se afla pe aceasta si de care noi nu prea suntem constienti! chearele acestea sunt ascutite special pentru a prinde soareci si toate astea, sub care se afla microbii acestora si cu care poate zgaria foarte uratwinking

| xname23 a răspuns:

Dintre animalele de companie cele mai periculoase pentru sanatatea copilului sunt pisicile.firele de blana ale pisicilor sunt usor de inspirat si o data ajunse in plamani, cauzeaza infectii puternice si necesita interventii chirurgicale. majoritatea animalelor sunt periculoase pentru sanatatea copilului, in special cand e mic[1-3 ani]

| adytza0700 a răspuns:

Pedofilii
Dai fundita

| bob4rap a răspuns:

Rechinul,hihopotamul,rinocerul,crotalul,elefantul,si batranii

| Mihai111111111 a răspuns:

Cel mai periculos animal este tiparul din China care traieste si pe uscat dar si in apa ca un ormitorinc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Aproape toate animalele sunt periculoase pentru copi(exceptand pestisorii auri).
Pa.

| adina02 explică:

De companie

| PasTyluTzaColoraTaToxyka a răspuns:

Leu, tigrul