| anonim_4396 a întrebat:

Cat e timpul de stat in ghips pentru o fractura de tibie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yami a răspuns:

Tatal meu a stat in ghips 4 luni, acum i l-au scos, dar inca nu poate merge pe acel picior...are lipsa mare de calciu, dar pentru ca a consumat coaja de oua cu miere incepe sa se depuna calciu pe oase si simte ca ii este mai bine(pana acum a luat calciu pastile cu D2, si nu s-a vazut nimic bun)

5 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu mi-am rupt tibia acum 1 an(fractura dubla de tibie-spiroida), mi-au fost bagate tije si am stat 6 saptamani in ghips. dupa cele 6 saptamani am mai avut nevoie de inca 1 saptamana pentru a-mi recupera mobilitatea.nu incerca sa mergi imediat dupa scoaterea gipsului deoarece muschii vor fi slabiti si vei cadea asa cum am cazut eu. o sa ai nevoie pe perioada in care stai in ghips de 2 carje si tinele si in primele 2 saptamani dupa ce iti scoti gipsul. dupa ce iti vei scoate gipsul o sa te intepe piciorul cand se va schimba vremea(este chiar adevarat eu asa patesc). multa sanatate si ai grija de tine.

assiris
| assiris a răspuns:

Pana iti spune medicul ca te-ai vindecat. Nu toata lumea se vindeca in aceeasi perioada de timp.

| hrdcore a răspuns:

Am stat trei luni (in tot acest timp mancam miere cu coji de oua )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 saptamani macsim