| CosticaSmyle a întrebat:

Am avut o fractura de tibie in 2 locuri am stat la intindere 3 sapt si apoi 2 luni in ghips si inca o luna nu am mers pe el, intrebarea este cit timp imi trebuie ca sa ma recuperez 100%adica sa pot juca fotbal, sa alerg normal sa sar? si ce exercitii imi propuneti Multumesc Anticipat celui mai bun raspuns DAU FUNDA Scuze de categorie. nu stiam unde sa o pun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 6 - 12 luni și dacă faci și gimnastică recuperatorie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In 12 luni te vei recupera, fa si gimnastica.
Te pup!

| SergiuPhPsV a răspuns:

Da asa este, dar dupa cele 4-5 zile in carja daca stai mai mult timp pe el (picior)incepe sa te doara.
Asa ca incepe dimineata in weekend s-au cand ai timp sa faci putina miscare, alergi cam o juma de ora pe zi, iar dupa 1-2 luni esti ca nou

| CosticaSmyle explică (pentru SergiuPhPsV):

Da e adevarat eri am stat cam 2 ore pe el si azi cind am incercat sa calc a inceput sa ma doara? si dupa cit timp sa incerc sa alerg? unii mi-au spus 2-3 luni

| SergiuPhPsV a răspuns (pentru CosticaSmyle):

Poti incepe si de maine 5-10 minute
si tot cresti din timpul alergarii
dar sa nu faci prostii precum sa sari pe el, sa te lasi pe el ca a doua zi iar te doare happy FUNDA?

| CosticaSmyle explică:

Am uitat sa precizes ca dupa ce mi-am sos ghipsul doctorul mi-a spus sa nu calc pe el o luna si dupa 1 luna a zis sa merg cu o cirja inca 4-5 zile...