| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cat rezista un om fara apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

2-3 zile.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Avand in vedere ca, corpul uman este format din peste 2/3 parte din apa, fara ea (apa) n-ai rezista nici o secunda, ai ramane precum scheletele mumificate de sute de ani.

| minrest a răspuns:

Sase zile.

| ForeverAlone97 a răspuns:

4 zile

| mihaicelsfant a răspuns:

Pai poti sa mori in 2 zile si poti sa rezisiti si o sapt

| SecretDarky a răspuns:

O săptămână

| raMLesS a răspuns (pentru SecretDarky):

Sa mori tu ca o saptamana?

| SecretDarky a răspuns (pentru raMLesS):

Da se poate dar acum depinde

| SecretDarky a răspuns:

Mulțumesc, ți-am dat si report poate data viitoare îți revizuiesti comportamentul

| raMLesS a răspuns (pentru SecretDarky):

Esti periculos rau tu.

| Neutru34 a răspuns:

72 de ore.