| Angelindeed a întrebat:

Cat timp e posibil să trăiești cu boala Lyme și să nu ai idee? Se poate confunda cu alte boli? Care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

Da, pentru ca la inceput nu prea sunt simptome, e greu de diagnosticat. La un moment dat apare ca o eczema locala, de aici si potentiale diagnostice aiurea sau ignorarea o perioada. Dupa care se instaleaza o stare de oboseala si cefalee. Abia dupa aia incepe sa apara si temperatura.
Ca timp, chiar si 1-2 luni. Dar zona intepata e vizibila, rosie si maricica, chiar daca nedureroasa.

| gigite a răspuns (pentru SharpEagle):

Vezi un actor mare a murit de aceasta boala! https://stirileprotv.ro/......ueaza.html