| Aihao19 a întrebat:

Cat timp este indicat sa iei supliment de Omega 3?(ulei de peste)
Doctorul mi-a recomandat.(nu mi-a spus si cat timp)
Deci cam cat timp se poate lua omega 3?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Nu mai mult de 2-3 luni consecutiv, adica trebuie sa faci o pauza dupa aceea. Am citit ca nu ar fi bune aceste suplimente din cauza procesului de obtinere care e toxic, de aceea cica se revomanda sa le iei cu vitamine E sau cu alte vitamine. Poti citi mai multe pe net. Oricum eu cred ca te-ar ajuta mai mult sa mananci peste regulat si sa mananci zilnic cateva oleaginoase (nuci, arahide, alune, fistic, caju etc).
Pentru ce afectiune ti-a recomandat omega 3?