| AvalohAlyn a întrebat:

Cat timp poti sa iei magneziu pentru oboseala/stres si care e mai bun cel cu vitamina b6 sau doar cu magneziu? Si inca ceva: cel efervescent sau capsule/pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti lua perioade foarte lungi (chiar doua luni consecutiv) fara riscuri. NU exista diferente semnificative intre efectul preparatelor simple sau c B6, iei ce iti prescrie medicul. La fel si cu forma de administrare, respecti prescriptia

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Deci,mai bine il iei in perioada stresanta(nu tot timpul).Eu am luat cu b6 ca sa nu fie doar magneziu.Sincer,recomand pastilele.Scapi mai repede de el daca il inghiti laughing. Efectul il vei simti in timp sa stii. Nu te astepta la miracole. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man tot cu magneziu ai ramas laughing mănâncă multe fructe și legume și nu îți mai trebuie nimic. adevărul e că de la depresie și eu am luat-o razna laughing ce face depresia asta din om...

| alinadianaaa a răspuns:

De obicei magneziu este indicat sa fie consumat circa 30-60zile,foarte important este sa fie asociat cu vitamina B6 pentru ca altfel nu este asimilat de organism.Incearca sa iei din alimente aportul necesar de magneziu, principalele alimente care au in compozitie magneziu sun:nucile, migdale, alune.Nu iti recomand sa consumi magneziu de tip efervescent deoarece are in compozie multe euri, mai bine folosesti capsule.