| notSXPB a întrebat:

Cât timp se ține pe față crema de acnee Skinoren?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa scrie pe prospect

| Horus35 a răspuns:

Dacă folosești acest medicament, cel mai probabil a fost recomandat de un medic astfel încât sa nu fii alergic. Trebuie aplicat pe față o cantitate suficientă (nici prea mare) astfel încât acesta sa între in piele. Evita contactul gelului cu ochii sau cu gura. In cazul unei neînțelegeri de utilizare, cel mai bine se vorbește direct cu medicul. Las prospectul pentru medicamentul Skinoren:
https://www.catena.ro/prospecte/skinoren-150-mg-g-x-50-g-gel

"Aplicati Skinoren de doua ori pe zi (diimneata si seara) si masati usor gelul astfel incat acesta sa intre in piele. Pentru a obtine rezultate bune, aplicati-l regulat si in cantitatile recomandate."
Sursa: http://acneea.info/skinoren-gel-pentru-acnee/