| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp tine cresterea brusca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Nu exista o perioada anume dar daca vrei sa citesti mai mult despre crestere am gasit ceva interesant pentru tine aici : http://www.yourmemories.ro/2010/07/persoana-in-dezvoltare-4/

| alice4stars a răspuns:

Si eu am avut parte de așa ceva. E ceva temporar, undeva la 1 saptamana, dar va apărea mai des. Depinde de varsta: 8-10 ani : Max 2 sapt. 10-14 ani: 1 luna, dar la aceasta categorie poate dura mai mult, mult mai mult (4 luni?). 14-16: aici nu ma prea pricep. Intre câteva săptămâni (2, 3saptamani) si vreo 3 luni. 15-18 ani: 4 săptămâni - 3 luni.
Stiu, e greu, dar trece

| lookout a răspuns:

Aceasta 'crestere brusca' tine de obicei 1-2 sau 3 ani, dar depinde de la persoana la persoana.Nu e batut in cuie ca tine un an (de ex.).In aceasta perioada (care, stii bine ca se numeste pubertate)corpul tau creste intre 8 si 12 cm pe an. Sper sa-ti fie de folos!