| MacBarbie a întrebat:

Cat timp tine rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Depinde, dar este recomandat sa stai in casa cel putin 7 zile.

| hideaway a răspuns:

Rubeola, pojarul german, ține maximum 15 zile, însa dupa 7 zile poți sa ieși afara. Nu vei pați nimic.
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/rubeola_4844

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a tinut 3 zile. Deci a fost o forma mai usoara. Dar e recomandat 10 zile sa stai in casa, dar daca ai forma mai usoara la a 7-a zi poti iesi din casa.
Desi, bolile acestea ale copilariei sunt foarte enervante.

| ViVi99 a răspuns:

Cam 2 saptamani

| darkgirl58 a răspuns:

Buna nu te sfatuiesc sa iesi din casa dupa o saptamana pot sa se ascunda adica cum se zice in popor sa cada la inima adica iti ies in interior pe organe cea ce poate cauza chiar moartea dupa 14 zile este foarte sigur sa iesi

| LaviniaL a răspuns:

Depinde... Pe mine m-a tinuat 5-6 zile... daca vrei sa te tina mai putin, nu trebuie sa iesi afara, si nici sa te scarpini!