| andreea567890123 a întrebat:

Cate calorii are o bomboana rafaelo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LacramioaraBO a răspuns:

Aproximativ 60 de kilocalorii/bomboana.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să existe Declarație nutrițională pe cutie... unde e oferită pentru 100 g (trebuind să cântărești bomboana ca să afli...regula de trei simplă) sau pentru o singură bomboană.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau împarți cantitatea totala la nr de bomboanewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Da...dar e posibil ca acea cutie de bomboane să nu aibă 100 g. big grin

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar...scrie pe cutie cantitateahee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Da, dragă. Dacă scrie acolo 100 g e totul bine.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti la macro la suta de grame. Convertesti cu regula de trei simple pentru o bomboana macro. Apoi ''transformi'' in calorii.

| CtBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat de usor.
Tu meriti fundita.

| CtBogdan a răspuns:

Nu-ti interzice nimic chiar daca esti la regim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CtBogdan):

Nu mai abera, amice