| anonim_4396 a întrebat:

Cate calorii are un sandvis cu cascaval la toaster (la aparat pentru sandvisuri)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Calculează caloriile de pe ambalaj ale pâinii, cașcavalului, untului, sării, ierbii... ce mai pui la el.

Dublează-le ca doar e la căldură.

Obții rezultatul care o sa te șocheze.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Si daca este incalzit la soare, iar soarele da infinit mai multa caldura decat un toaster : cate kcal. o sa aiba sandwichul?winking laughing laughing laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

OMG

De 3-4-5 ori mai mult.

Cașcavalul se încălzește, iese grăsimea, la căldură grăsimea se mărește=>mai multe calorii= fata grasă

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Iese de unde anterior nu era?winking laughing tongue

| missfatadelatara a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mi se pare normal.

Slăbește Dl Cașcaval, se îngrașă D-na Pâine.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Si moare de ras toasterul.winking laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Vaai, ce crud ești! Îți dau ban, sa nu mai vad astfel de barbarii!

Mr Toaster e tatăl lor. Ce părinte rade de copii lui?hee hee

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Cruditatile sunt cele mai sanatoase!winking laughing tongue

| missfatadelatara a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Dl Crud știe!hee hee

Primește ca cadou...

O sesiune la saună în cuptorul preîncălzit la 200 grade sau 300 grade la ulei. Ce poftește?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru missfatadelatara):

Prefer uleiul pentru masaj; incalzit in maniera thailandeza.winking laughing laughing laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

No Thai massage. Only bbq massage.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Un singur sandwich ar putea avea în jur de 150 cred.

| Raluca199427 a răspuns:

Cred ca depinde ce cascaval folosesti.

| annempx a răspuns (pentru Raluca199427):

Ok, folosesc cascaval Hochland.dar ai idee cam câte calorii ar avea?

| Raluca199427 a răspuns (pentru annempx):

Sincer nu stiu... 100 g are in jur de 400 kcal. Dar daca nu iti tai o felie groasa, ci doar cat sa ii dea paini putin gust, nu e mare lucru, mananca linistita, mai ales daca mananci doar unul pe zi (dar nu in fiecare zi )
Pofta buna big grin

| Raluca199427 a răspuns:

Si inca ceva, poate te ajuta sa vezi cate calorii consumi intr-o zi.
Descarca-ti pe telefon aplicatia My Fitness Pal ( e cu albastru si un personaj ce face sfoara )
Incearca, te ajuta big grin

| Adrian1331 a răspuns:

Undeva pe la 500 de kcalorii