| baiatulxboyx a întrebat:

Cate calorii poate avea acest amestec pentru 450 gr : Piept de pui, Ciuperci, Ardei gras, Telina, Sos soia, Condimente?
Dar acesta pentru 200 gr : Ciuperci, Ardei gras si iute, Ceapa verde, orez?

Primul se numeste pui cu telina si ardei gras, iar al doilea este orezul picant.Ambele sunt mancaruri chinezesti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IoanaAlbu a răspuns:

Pai aproximeaza cam cate cate grame are fiecare ingredient si aduna-le. Uite lista cu caloriile care corespund fiecarui aliment: http://www.femeilor.ro/lista-calorii-alimente-324.html Eu asa fac si sunt pe aproape...

| Ionescu_Andrea_1987 a răspuns:

Faci un mic calcul la gramaje si apoi te poti informa de la adresa urmatoare : http://www.de-slabit.com/calorii-alimente