| anonim_4396 a întrebat:

Cate kg ar trebui sa aiba o fata de 18 ani la 1.70 inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ஐFluffyHeartஐ a răspuns:

Aproximativ 50-60 kg. NICIODATA sa NU depasesti 70 kg (O sa slabesti foarte greu). Eu am 16 ani, 1.69 inaltime si am 51 kilograme. Doctorul mi-a spus ca sunt Ok. laughing. Bafta!

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 61, 67 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| M1hai a răspuns:

Intre 50 si 60 kg

| giony54 a răspuns:

65-67 este ideal si se poate tine din dieta si sport.

Răspuns utilizator avertizat
| Deyutza1039 a răspuns:

60 kg pentru ca are 1, 70.

| Cocacola121 a răspuns:

In jur de 50-60 kg

| Mihai_Maharea_1968 a răspuns:

60-65 important este sa stai bine si cu analizele medicale.

| Horoba_Ionela_2001 a răspuns:

Între 60-67 din câte știu.

| relu_6648 a răspuns:

60 big grin