| irinuk28 a întrebat:

Cate kg e normal sa am la 16 ani si 1.65?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 50-60.

10 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

In jur de 50-60

Răspuns utilizator avertizat
| Sxx a răspuns:

Intre 45-55kg, parerea mea...

| Tania25 a răspuns:

Salut!
Chiar azi la ora de educatie fizica profesorul ne-a spus ca la fete greutatea trebuie sa fie mai putin cu 10 kg decit ultimile doua cifre ale inaltimii ei, iar la baieti egala cu acestea.
Deci daca tu ai 1.65 e normal ca greutatea ta sa fie 55 kg)
Nu e nimic grav daca ai mai putin sau mai mult cu 2-3 kilogtame, de exemplu eu am 1.60 si cintaresc 44 kg big grin
Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!

| Dragos2001 a răspuns:

Daca esti baiat 55kg, iar daca esti fata 50 kg

| Dabidumpa a răspuns:

Intre 50 si 70.Nu iti face griji daca ai mai multe... Timpul le rezolva pe toate. Sper ca ti-am fost de ajutor.Toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat
| GianinaA a răspuns:

In jur de 53 kg. big grin

| RaduHack a răspuns:

45-50 kg ar trebui.
Eu am 15 impliniti pe 29. si am 60 kg.dar am 1, 74.

| Kath17 a răspuns:

55 de kg ar fi bine, iar un baiat cu caracteristicile de mai sus 65 happy sper ca ti-am fost de ajutor happy