| Ancagabriela23 a întrebat:

Cate mese ar trebui sa mananc pe zi ca sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Helpmeout123345678 a răspuns:

Mananca in primul rand mâncare sănătoasă, bogata in proteine. Nu sari peste masa de dimineata orice ar fi, iar pe parcursul zilei ia gustări mici si dese, cat mai sanatos, nu neglija fructele si legumele daca ai posibilitatea. Iar daca poti fa si putin sport. Asta m-a ajutat sa ma îngraș 3 kg in 3 saptamani. Bineinteles, depinde si de metabolismul tau. Dar eu asa am procedat, fiindca de mica ma confrunt cu aceeasi problema. multa bafta!

| diefolain a răspuns:

Trebuie doar un surplus caloric atata tot. Bineinteles il faci mai usor in mai multe mese... 3-4 pe zi si 2 gustari e ok

| Andraxandra12345 a răspuns:

Bună te pot ajuta eu sora mea de la 51 a ajuns la 58 cu peritol mai avem noi câteva cutii iti dau și poze dacă vrei sa vezi diferența