| dadipink a întrebat:

:*:* Am o intrebare. Daca mananc 2 praline belgiene pe zi [pe langa mese si gustari] Dar ar fi singurul dulce pe care l-as manca ar exista riscul sa ma ingras? Cate ar trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.Daca mananci doar 2 praline belgiene pe zi, nu exista riscul sa te ingrasi.Depinde de organismul taubig grinaca organismul tau este sanatos, adica daca tu mananci destul de sanatos zi de zi si nu esti gras, sa nu intreci masura. Poti manca si 3 praline belgiene intr-o zi.In orice caz, nu te ingrasi asa de repede.