| hrdcore a întrebat:

Cate oase ati avut rupte pana acum? (de curiozitate, eu am avut 6)big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
32 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

2 - dar nu te ajuta la nimic;

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am avut rupta clavicula stanga.

| lia.d a răspuns:

Buna, cam 4 oase nu mi-au rezistat copilariei agitate pe care am avut-o!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Din fericire nu am avut nici un os rupt big grin Si nici nu vreau sa am big grin

| Flav a răspuns:

Nu-mi amintesc sa fi avut vreounul, am fost cuminte bre. Totusi, daca mi s-ar napusti ghinionul, as dori sa am orice os rupt in afara de unul singur: ala care ma ajuta sa am mostenitori.

| Silvia a răspuns:

Eu nici unulhee hee.

| User a răspuns:

Doua.
piciorul stang pe la varsta de 1-2 ani, de fapt a fost crapat nu rupt si mana stanga pe la 9 ani, la fotbal, da' a fost rupta de tot. Mda, partea stanga e cam avariatalaughing

| Kassandra1408 a răspuns:

Eu cred ca te intrec laughing am avut de 3 ori mana dreapta rupta, de trei ori mana stanga ( dar am avut 3 oase fisurata atunci) clavicula iesita de la locul ei, si un inel la coloana rupt happy din fericire, piciorele mele o duc bine ( cu exceptia frecventelor entorse) Arcada sparta cu pietre se pune? si un deget de la picior care sta ciudat dar nu ma doare big grin

| Sოﺁℓε a răspuns:

Niciuna laughing

| Aliyaa a răspuns:

Niciunulwinking

| viatadecacatt a răspuns:

Niciunul deocamdata:-s

| cristianpopa a răspuns:

| hrdcore explică:

Am spus ca de curiozitate am pus intrebare sa vad ce "recorduri" au si altii, eu am avut tibia rupta acum 2 ani peroneul in 2 locuri cand eram pe clasa a 2-a, degetul mare de la mana dreapta in clasa a seasea, si trei degete de la piciorul drept anul trecut in vara. Primele trei mi le-am rupt la schi si la sanie, si ultimele trei la fotbal ca m-a calacat un destept pe picior cu ghetele

| Barbie a răspuns:

6? surprise, Ce dumnezo ai facut? Eu numa 1 (osul de la mana dreapta) da sincer imi ajunge

| Ionut_5706 a răspuns:

Clavicula dreapta ( biking-ul asta ce face din noi), 1 luna intr-o nenorocire de ghips, noroc ca era luna mai.

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Nu am avut si nici nu o sa am oase rupte

| Elaaaaaaaaaa a răspuns:

Nici unul`big grin.

| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a răspuns:

Eu nu sunt chiar asa norocoasa laughing

Din fericire nici un os rupt happy

| Evaa a răspuns:

Eu am avut piciorul drept rupt xd

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Clavicula dreapta si am fost 1 luna jum cu un maieu de ghips (era luna iunielaughing ), piciorul drept si mana dreaptalaughing

| Gosh. a răspuns:

Niciunul hehe

| stefannn a răspuns:

0 (noroc):d

| wormy a răspuns:

Nici macar unulbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh bine ca te lauzi laughing. Am avut si eu odata glezna fracturata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hohoho... astept, si-as fi bucuroasa sa aflu cum ai reusit?

-mana dreapta-eu am avut fisura la radius la mana dreapta la incheietura + o entorsa si 2 tendinite
-mana stanga-am scapat cu ealaughing dar cred c-am avut o data o tendinita-n-am fost la doctor.
-piciorul stang- o fractura spre deschisa la glezna, adica la talpa spre exterior, si vreo entorsa
-piciorul drept-nimic din fericirelaughing

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aproape 18 ani si n-am "avut parte" de nici un os ruptlove struck Yuuhhuu`!love struck

| fevrier a răspuns:

Niciunul.

| eko a răspuns:

Eu nu am avut nici unul si nici nu vreau!

| liiinux a răspuns:

Eu deocamdata niciunul puppy dog eyes.