| mIsTeR a întrebat:

Cate ore dormiti voi noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dicarmencitta1957 a răspuns:

Normal pentru organismul nostru ar trebui sa dormim 8 ore.Eu personal dorm cam 6 sau 7 ore pe noapte. Sspune ca somnul de la ora 22.00 si pana pe la 5.00 dimineata ar fi cel mai indicat, pentru ca isi indeplinesc in organism rolul lor toate organele vitale ale omului.Ficat,pancreas,rinichi,splina,inima, asa ca daca tineti la organismul dumneavoastra ar trebui sa dormiti dupa orele 22.00.

32 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu ma culc pe la 12-1 si ma trezesc intre 6 si 6.30. In weekend ma culc la 3-4 si ma trezesc sambata la 7 si duminca la 11-12.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

De obicei 7-8 ore. In ultima luna cu Pepsi si cafea si pepsi si iar cafea si ciocolata calda si cu TPU, plus niste examene, dorm, in medie 3 ore.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

6-7 ore.

auran
| auran a răspuns:

7-8 ore, dar as dormi cu placere si mai mult

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cam 7-8 ore.happy In ultimul timp adorm cam tarziu.big grin Nu prea pentru sa dorm.happy

cami
| cami a răspuns:

Depinde..nu am un oral fix.
spre exemplu, in timpul scolii de la 6-pana la 8 ore/ noapte...in timpul vacantelor....1:00 pana la 10:00 dimineata.happy

| kh1ss a răspuns:

7-8

| cristi a răspuns:

9-10 ore de obicei, daca dorm sub 7 ore toata ziua imi este somn

| dulshe a răspuns:

In timpul saptamanei dorm 7 ore iar cand nu am scoala dorm 12

| ioanaa a răspuns:

Intre 4-6 ore. Depinde la cat adorm, de cand cu TPU adorm pe la 1-2 (asta in cel mai bun caz big grin)

| ioanaa a răspuns:

@emil : invat, invat, ca imi organizez timpul si sunt obisnuita sa traiesc intr-un ritm alert. tongue multumesc pentru grijahee hee

| alexam a răspuns:

Minim 7, maxim 9, cand vine week end ul... happy

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

6, mai mult de 7 nu am dormit in viata mea.

| ellai a răspuns:

In timpul saptamani cam 7 ore, in weekend dorm cat de mult pot big grin

| Sara a răspuns:

6 7 sad si mai putine chiar. noroc de somnul de dupa-amiaza, fara el asi fi moarta.

| tukhey23 a răspuns:

Nu dorm multe, 7-6 ore... nu pot dormi, am insomnihee hee. Si nu stiu de ce.

| anonim a răspuns:

@ioanaa, si tu cand mai inveti? X-(

| 44-mytel a răspuns:

5-6 ore i-mi sunt suficiente.

Răspuns utilizator avertizat
| marria a răspuns:

4-5ore pe noapte dar din cand in cand mai prind cate-o sambata in care dorm 10 -11 orebig grin...la recuperarebig grin

| Mariana_8059 a răspuns:

Stundentii ca mine dorm 4-5 ore happy

| eu_4161 a răspuns:

Eu? Depinde la ce ora ma culc:
De obicei ma culc la 11 deci...pentru ca am scoala (Luni-Vineri):dorm vreo 8 ORE
Daca nu am scoala (Sambata-Duminica si in vacanta) :dorm vreo 10 ore...cate odata 11. Dar din nou depinde cand ma culc:In vacanta sau in Weekend ma culc la ora 11:35

| Lorenada a răspuns:

Eu dorm 5-6 ore, cite o data numai 4.

| silverfaith a răspuns:

In cursu saptamani pana in 10 ore si in weekenduri doar vreo 4 maxim pe tot weekendul

| draculaq a răspuns:

4-5 ore...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy In genral 10 ore mai sunt nopti albe mai.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ca si Ioana si eu, ar mai fi stat ea la taclale pe la 4 dimineata dar deja era prea de totbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
5-6 ore, nu pot mai mult.
Pa, pa.