| Adex a întrebat:

Cate zile rezista un om fara apa si mancare (post total)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

O persoana normală care are aproximativ 3kg de țesut adipos în surplus, poate rezista fără mâncare ~20 de zile. O persoană obeza, cu 20kg surplus, poate rezista ~80 zile. Se poate testa doar sub observație medicala, cu dieta compusa din apa vitamine și săruri minerale.

| Zuzu1991 a răspuns:

Dupa 3 zile fara apa se moare, foarte, foarte putini rezista 4 zile
fara mancare, depinde cat de gras esti... am auzit de unul care avea 400 de kile si nu a mancat vreo 6 luni, insa chestia e ca trebuie sa nu lasi organismul fara vitamine si sare, daca e post negru (adica, cu apa dar fara mancare deloc) dupa o saptamana iti mananci rudele, atat de foame iti e
https://www.youtube.com/watch?v=ajIdBYCWZfM

| InOrOut a răspuns:

~4 zile fara apa
~6 saptamani fara mancare

| Valy4567 a răspuns:

Pînă la 3 săptămîni fără mîncare și 3-4 zile fără apă.

| Hahahaihui a răspuns:

Până se alege praful, normal.

| Adex explică (pentru Hahahaihui):

Esti bun ca fularul varawinking

| Hahahaihui a răspuns (pentru Adex):

Se poate găsii întrebuințare și fularului vara, prietene.