| Callmebaby a întrebat:

Catelusul meu are boala Carre sau 'jigodie', popular. Veterinarul i-a dat o pastiluta si i-a facut 2 injectii (acum 3 ore), iar de atunci pare si mai trist si abatut. Nu mananca nimic, in schimb bea apa. Ar trebui sa il incerc cu un anumit tip de mancare sau sa ii dau eu cu seringa ceva? Am inteles ceva de carne cruda, dar nu sunt sigura daca face binele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ofataobisnuita1103 a răspuns:

Încearcă un tip de mâncare care îi place foarte mult.
Daca nu reacționează este posibil că pastilele să conțină somnifere.
Și câinele meu a avut râie, iar după ce ii dădeam pastilele se simțea obosit.
Am aflat mai târziu că pastilele dau o senzație de somn pentru a-l liniști.