Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cateodata am tendinta sa stau cocosat, cum sa ma corectez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Curious1324 a răspuns:

Buna, poti sa iei un facalet de bucătărie sa il pui pe spate si sa il prinzi cu coatele si sa tragi in fata, sa faci podul, sa mergi cu o carte pe cap... Chiar daca fetele fac asta, dar te ajuta. Fa si niste sport happy
Sper ca te am ajutathappy

30 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Încearcă să nu mai stai. Ambiţie să ai!

| gingergirl1 a răspuns:

Haha,si eu aveam obisnuinta asta laughing
Pur si simplu incercam sa stau cat mai dreapta si pana la urma am reusit sa "ma indrept" laughing
Trebuie sa ai vointawinking

| Darius392 a răspuns:

Incearca sa stai drept cat mai mult posibil si nu sta mult la PC, incearca sa faci plimbari sa stai intins in pat, etc.
Funda?

| einenebun23 a răspuns:

Du-te si fa gimnastica medicala cateva ore si iti va trece cu timpul.

| MyGoodLife a răspuns:

Stai drept! :-D

| Martina5 a răspuns:

Stai drept.

| bula2014 a răspuns:

Dormi pe spate

| bula2014 a răspuns:

.fara perna

| Sardinaaa a răspuns:

Incearca sa stai drept!

| StamateAlina1987 a răspuns:

Raspunsurile sunt luate dintr-un articol, legate de statul la scaun, care conduce la pozitia de cocosat:

Ce putem face pentru a îmbunătăţi situaţia?

1. Să stăm pe ceva instabil cum ar fi o minge pentru exerciţii fizice sau măcar pe un scaun fără spătar pentru a ne forţa muşchii trunchiului să lucreze. De asemenea, este important să stăm drepţi şi cu picioarele pe sol.

2. Putem să ne întindem muşchii flexori ai şoldurilor timp de trei minute pe zi.

3. Să facem câţiva paşi în timpul reclamelor sau pauzelor;

4. Să alternăm între poziţia de stat în picioare şi cea de stat în fund.

| ClaraConstiantin a răspuns:

Practica sporturi, in special dansuri sportive. Te ajuta sa ai o pozitie verticala, iti modeleaza gatul si astfel te obisnuiesti sa nu mai stai cocosatwinking rolling on the floor

| jojomannnn a răspuns:

Stai drept!

| DyanneDyyD15 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema. Poti sa mergi cu cartile pe cap prin casa, sa iti rogi prieteni sa iti atraga atentia cand stai asa...

| qpDeDeqpXD a răspuns:

Incearca sa faci ceva sa ai o activitate... Sa nu stai toata ziua in pat sau la pc.
Incearca sa stai drept.
Tine o carte pe cap.

Sper ca te-am ajutat!

| natsuo a răspuns:

Buna,si eu am cam aceleasi tendinte si medicul m-a sfatuit sa fac cateva exercitii de gimnastica care imi vor stimula muschii omoplatiilor pentru a sustine spatele drept...incearca sa cauti exercitii pentru spate pe net!
Sper ca te-am ajutat!

| RroxXyaa a răspuns:

Sa incerci mereu sa îţi corectezi pozitia corpului câci altfel poate deveni obişnuinţă

| B06DAN a răspuns:

Ia un bat, sau o matura si tine-o cu mainile la spate si plimba te prin casa, sau tine o carte pe cap...

| Org3 a răspuns:

Poti sta mai mult drept.Asa te obisnuiesti.

| RobertKill99 a răspuns:

Asta e parerea mea asa faceam iti aduci aminte asta doar daca poti sa-ti bagi in minte sa nu mai stai cocosat! funda!

| Di1998 a răspuns:

Daca uiti ca tebuie sa mergi drept poti sa iti rogi prietenii sa iti spuna sa stai cu spatele drept si sa stii ca peste citeva zile o sa iti intre in singe si o sa mergi drept ..succes

| annyeluz a răspuns:

Si eu sunt asa... trebuie sa incerci sa stai drept cat de mult poti. big grin

| DLittleKitty a răspuns:

Buna, flotariile te vor ajuta (facute corect). Cand observi ca stai mai cocosat incearca sa faci cateva flotari.happy

| nusgdhfjbzga a răspuns:

Linisteste-te si bea n tistramon

| gioni147 a răspuns:

Incerca sa iti tii spatele mereu drept si pe urma te obisnuiesti, eu asa am facut(la inceput mi-a fost greu dar acum nu mai am nici-o problema cu asta)

| pamff1122 a răspuns:

Trebuie sa faci mai mult sex

| RafiDx96 a răspuns:

Prefate ca ai tras la sala, si ai un piept frumos si masiv si vrei sa ti-l scoti in evidenta! laughing smug

| Adelinutz a răspuns:

Simplu punete de prima data drept pe scaun si ai sa vezi ca instinctul tau dupa vei vrea sa stai doar dreptwinking

| Morky a răspuns:

Fumeaza o tigara.:3