| anonim_4396 a întrebat:

Stau cocosat de multe ori, cum as putea să ma corectez?

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Impulsioneaza-te! Trebuie sa fii motivat!
Eu am progresat destul de mult desi mai am, incercand sa ma autocorectez.Cand realizezi ca stai stramb pur si simplu, trage-te, fa-te drept, fa sa devina un automatism.Succes! happy

| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa stai drept, adica sa stai mai apropiat de calculator si astfel sa ai spoatele drept.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Asta nu-i o solutie. Statul aproape la calculator nu e deloc bun nici pentru ochi, dar nici pentru creier.
Cel mai bine ar fi sa iti pui un biletel pe birou si din cand in cand sa te mai uiti pe el ca sa iti aduci aminte. Iar cand esti pe drum trebuie sa iti mai atraga cineva atentia. Iti doresc bafta multa si o seara placuta.

| Catalinhhh a răspuns:

Hmmm... Păi trebuie să fi atent! Gen : înainte de a ieși din casă punete lângă un perete și stai drept pe urmă pleci în drumul tău și încearcă să îți menți aceea poziție de drept.
Iar când stai la calculator, nu știu... Puneți un bilet undeva sau ceva undeva ca să îl vezi și de câte ori te uiți la el ia poziție de drept!

| TnT123 a răspuns:

Incearca sa stai drept ca daca stai cocosat o sa ai probleme cu colona si atunci nu e de bine. funda?