| anonim_4396 a întrebat:

Cateodata mi se intampla sa visez ca ma fugareste cineva, ca vrea sa imi faca rau.sunt atat de disperata si speriata, incerc sa fug, sa ma apar dar nu reusesc.parca sunt paralizata.cateodata chiar ma trezesc si tot nu am putere sa ma misc.vi s-a intamplat? oare de ce avem aceste vise? ce se intampla in acele momente? de ce nu putem reactiona?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandrinaa a răspuns:

Intr-adevar visele au o legatura cu realitatea, dar noi nu percepem acest lucru pentru ca totul sta in subconstient. Tot stresul, fuga, alergatura deci din zilele noastre ne fac sa ne macinam, fara sa stim, iar in timpul noptii acest stres se declanseaza prin ceea ce visam, cam cu totii, la un moment dat. Exact ce descrii tu. O teama de ceva, responsabilitate, frica de a fi prins, in caz ca ai gresit cu ceva si te simti cu musca pe caciula, tot ce te macina se deruleaza sub o alta forma... in visele tale! o sa treaca si alea

6 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Du-te la un dr

| mioara a răspuns:

Citeste carte viselor/semn e ca in viata reala vei scapa, de un percol, sau ca vei trece peste niste obstacole

| andreutz a răspuns:

Sfatul meu: dormi linistita cand FNI lucreaza pentrutine laughing

| LittleZyzy a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa ma simt paralizata, uneori chiar ma chinui sa ma trezesc... cel mai des visez ca un elicopter, avion, balon, racheta sau mai stiu eu ce chestie zburatoare se prabuseste langa mine, in fata mea, si incerc sa fug, sa ma feresc... big grin

| baba a răspuns:

Eu îţi propun o doză zdravănă de meditaţie. Ce înseamnă fuga, de ce te urmăreşte acel cineva şi încotro fugi. La întrebările astea aş căuta eu un răspuns.
Trebuie să însemne ceva şi când spun asta nu mă refer la mesaje codate din partea spiritului, ci la mesaje ale sufletului tău, sau cum spunea Alexandrinaa ale subconştientului.
Când vei interpreta visul corect, vei şti pur şi simplu că aşa este şi vei simţi o satisfacţie enormă.
Visam la un moment dat că cineva mi-a descoperit o tumoare evidentă în gură, tumoare pe care atunci când mi-a arătat-o m-am mirat cumplit că nu o văzuse nimeni până atunci. Ulterior am înţeles că tumoarea aia era un principiu de-al meu destructiv pe care cineva chiar mi-l arătase cu câteva zile înaintea visului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca am reactiona ar fi un dezastru, te imaginezi in miez de noapte alergand prin casa terorizata de o persoana imaginara? visele sunt influentate de actiunile si gandirea zilei precedente sau de o anumita stare de spirit acumulata in timp.