| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cati litrii de apa beti intr-o zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

In general apa aproape o jumate de l, in rest suc, ceai, lapte.Dar si astea au apa.

| AC4S4 a răspuns:

1l si jumatate de apa, + ceai, suc, etc.happy

| alexandrualind a răspuns:

1L

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrualind a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Asa beau eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...
Vara beau cel mai mult... poate depăși și 3l apă /zi
În rest aprox 2 l apă /zi
Tu? Deși cred că bei puțină thinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

surprise... să nu te plângi apoi că ai probleme de sănătate.
Parcă ți-am dat acel 'regim', ține-te de el că o să fie bine.
Îmi aduci aminte de verișorul meu... are 2, 15 m și 150. kg, majoritatea timpului o petrece dormind și la calculator +mâncând pe rupte.

Răspuns utilizator avertizat
| MrLucas a răspuns:

1l apa alte lichide inca 1l...In medie e necesar sa consumi aprox 2 l de lichide zilnic.