| alexandru_ionut a întrebat:

Ce alimente m-ar ajuta sa-mi scad nivelul colesterolului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
7 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

cerealele integrale, afine, fistic, nuci, migdale, alune avocado, masline si uleiul de masline, suc 100%natural din merisor si struguri, peste si ulei de peste.

| monicaclaudia a răspuns:

eu beau iaurt pe baza de omega 3 si ajuta mult

| dudu_4306 a răspuns:

Bananele ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picolinatul de crom de la amway. o capsula pe zi, dimineata.
Sau reflexoterapia, reda functiile normale organelor afectate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa consumi mai multe seminte, nuci, alune, fistic, tot ce e bogat in vitamina E si grasimi monosaturate. Totusi ai grija ca au calorii multe, asa ca fereste-te de cele prajite in ulei sau sarate. Eventual, pune-le in salate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ovaz cu lapte la micul dejun! Face minuni...

| sorin_popescu a răspuns:

Mie mi-a recomandat medicul o dieta bazata pe legume, fructe, peste si, din cand in cand, pui. Fara porc, prajeli, lactate grase (cascaval, unt)... In doua luni deja mi-a scazut de la 280 la 170, ceea ce e foarte bine! Plus ca ma simt mai bine din toate punctele de vedere mancand sanatos...