| anonim_4396 a întrebat:

Ce analize pot sa fac ca sa aflu daca sunt perfect sanatoasa? In afara de cele de sange, urina si fecale. Si un ecograf la tot abdomenul. Dau funda. Doresc cat mai multe detalii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Perfect sanatoasa"?
N-am auzit asa ceva, cum n-am vazut nici un om "normal"
Daca tot vrei sa te investighezi, incepe la psihologie /psihiatrie.

| anonimaalee29 a răspuns (pentru Bula):

Poate am exagerat cu "perfect sanatoasa" dar asta nu inseamna ca am vreo problema psihicawinking Gandeste si tu inainte sa scrii.

| Bula a răspuns (pentru anonimaalee29):

M-am gandit... chiar profund,,, big grin

| JackR a răspuns (pentru anonimaalee29):

Ma ierti, dar Bula are dreptate (de data asta!winking ). Vorba veche zice "pestele de la cap se impute!", asa ca, daca vrei sa afli cat de sanatoasa esti, incepe cu capul, n-are ce rau sa-ti faca!
Dupa aceea continua cu un control oftalmologic, unul ORL, EEG, control stomatologic, o angiografie sau un RMN vascular, analize de sange (de doua ori, la doua laboratoare diferite), radiografie pulmonara, ecografie, EKG, punctie medulara, control ginecologic, radiografie completa a scheletului. Asta ar trebui sa-ti ofere o imagine suficient de clara a nivelului tau de sanatate.

| RAY a răspuns:

Incepe cu alea ca e foarte bine, perfect sanatos? nu e nimeni, suntem sanatosi atat