| anonymu a întrebat:

Ce anti-depresive si somnifere pot gasi la farmacii fara prescriptie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nimic ce actioneaza asupra sistemul nervos nu se elibereaza fara prescriptie medicala (cu foarte mici exceptii). E o tampenie dar asta e

| louderthanwords a răspuns:

Nu exista anti-depresive care sa se elibereze fara prescriptie medicala.Antidepresivele numai medicul ti le poate da,fara sa iti puna sanatatea mintala in pericol. Si cateva nume de somnifere care se dau fara reteta: Dormolin:cu rol în îndepărtarea tensiunii psihice și a stresului, favorizarea relaxării organismului și instalării unui somn natural de calitate. Valeriana (Valeriana officinalis) ajuta la tratarea insomniilor rebele. Fereste de visele uratelaughing Da sfatu meu este sa mergi la medic, cel mai bine sau poti intreba la farmacie de somnifere sau ceva medicamente care sa te linisteasca, incearca.

| monailiescu a răspuns:

Cum se numesc pastilele care se iau fara prescritie medicala