| lays a întrebat:

Ce as mai putea manca intre mese sau la servici? eu mananc zilnic cereale cu lapte, iaurt, legume, fructe si carne de pui la gratar.nu tin dieta, pentru ca si asa sunt foarte slaba, dar am probleme cu ficatul, stomacul&colaughing si am decis s-o iau mai usor.ideea e ca m-am plictisit sa mananc un mar, un iaurt sau struguri intre mese.altceva ce as mai putea manca? batoanele de cereale sunt sanatoase? astept multe raspunsurihappymersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Problemele de ficat si stomac se pot trata cu suplimente nutritive, iti spun sigur pentru ca sotul meu, in urma cu 6 ani, a fost diagnosticat cu o boala de ficat datorita careia, dupa spusele doctorilor, acum ar fi trebuit sa fii facut deja transplant. Nu a luat medicamente, doar dieta si cure cu suplimente nutritive, si astazi are analize normale de ficat si poate manca orice. Daca vrei sa scapi de problemele tale medicale contacteaza-ma, id dpocaznoi. Sanatate.

| Shammal a răspuns:

Fa-ti o dieta a ta spun asta pentru ca eu am o dieta dar nu o consider dieta(dex: Regim alimentar special, recomandat în caz de boală, pentru păstrarea sănătății...) e pur si simplu ce mananc eu; ai putea sa nu mananci big grin intre mese sau poti manca cea ce ai pofta sa mananci din optiunile pe care le ai, cauta tu! happy

| CDelia a răspuns:

Daca faci miscare poti manca de toate. Pentru ficat este foarte buna untura de peste asa ca mananca si peste gras. Gratarul este iarasi bun.

| Brumilicious a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, am tinut dieta, si acum mai tin dar no iau asa de tare in serios,
incearca sa te obisnuiesti cu faptul ca mananci asa ceva,
incearca sa mananci mancare cu cat mai putin ulei,
cat mai multe fructe, daca te duci la doctor, el o sa-ti spuna ce poti sa mananci si ce nu.
Sper ca ti-am fost de ajutor.papa