| syjey a întrebat:

Ce ati alege dintre Scoala post liceeala Carold Davila profilul asistent medical generalist sau asistent farmaceutic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciuna stii de ce? Pentru ca in strainatate se cauta personal cu studii inferioare, cine are multe studii de abia gaseste de munca.

| MMihai a răspuns:

Facultatea de Medicină sau Facultatea de Farmacie!

| MMihai a răspuns:

De ce să te oprești la jumătatea drumului și să nu mergi până la capăt?

| simina a răspuns:

Este mai avantajos cred eu sa te faci asistent generalist pentru ca o sa gasesti mai usor un job mai bine platit in strainatate. Ca farmacist slabe sanse si eu cred ca o sa vrei sa castigi ceva mai multi bani am o prietena care acum eplecata la munca in Australia si o duce ca intr-un vis frumos.Succes!

| Neddme a răspuns:

Depinde ce iti place sa faci... Daca vrei sa lucrezi cu oamenii, sa ai contact cu ei, sa vezi fel si fel de cazuri alegi asistent medical, daca vrei in domeniul farmaceutic atunci asistent farmaceutic, dar sa stii ca pe umerii asistentilor farmaceutici cade tot greul.Bafta oricum tongue

| OanaVlad a răspuns:

Aleg varianta 3 tongue

| HotChoclate a răspuns:

Cu siguranta asistent medical generalist, mi se pare mai de viitor.