| torra a întrebat:

Ce bauturi alcoolice sunt cele mai sarace in calorii? Imi place sa beau cand ies in oras, dar nu vreau sa ma ingras de la asta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Torra, uite aici un tabel care te va ajuta http://calorii.oneden.com/Calorii-Bauturi/

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Eu prefer apa plata cu lamâie

| monicaclaudia a răspuns:

Alcolici
Calorie la Porzione Calorie la 100 gr
Bere blonda 112 34
Brandy 75 225
Champagne 110 75
Palinca 80 235
Marsala 50 150
Vermouth dulce 50 150
Vermouth secc 40 120
Vin alb 100 70
Vin rossu110 75
Porto 35 100
Rom 95 280
Whisky 80 240
Vodka 80 240
vezi tu fatzi 2 socolteli.)

| Poplacescu a răspuns:

Cidru in loc de bere si vin rosu in loc de orice altceva! happy

| morala_danei a răspuns:

Eu iti recomand sa bei Bloody Mary (50 de vodka si 150 de rosii- in total, cam 200 kcal/portia) sau Surubelnite (50 de vodka si 150 de suc de portocale – cel mai bine, ceri sa-ti faca cu suc 100% natural, fara zahar ~ 220-250 kcal).

| NarrrCisa a răspuns:

O halba de Guiness(sau bere bruna in general) – 500 ml ~ 196 Kcal; Berea blonda are cam 250 kcal/500 ml; Whiskey, un shot, cca.50 -70 ml.~ 280 kcal; Rom – 100 ml ~ 200 kcal; vodka si scotch-ul au cam 140 kcal / 50 ml; jagermeister 50 ml ~ 200 kcal si asa mai departe.Deci, dupa cum vezi, cam toate ingrasa foarte mult...