| anonim_4396 a întrebat:

happy Ce boli poate lua un om de la o pisica? si ce simptome ar avea o pisica bolnava? dar de la o broasca testoasa? boala+ simptomele reptilei, va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| pisioi a răspuns:

Daca testoasa ta a fost hranita cu carne de pui infestata cu salmonela este foarte probabil ca ea sa fie purtatoarea acestui parazit. Alte forme de boli trasmisibile omului nu stiu sa existe, oricum este obligatorie spalarea mainilor atat inainte cat si dupa ce se intra in contact cu testoasele.