| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadou sa cumpar pentru diabetici

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nimeni nu ti-a recomandat asta:
-In caz ca nu are un glucometru(aparat de masurat glicemia) asta ar fi un cadou ideal si sa-i adaugi urari de bine, sanatate si vreo 50 de teste pentru glucomentru, aa...si FLORI(multe si frumoase). Sanatate tie si persoanei bolnave!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Diabeticii pot primi aproape orice cadou cu exceptia anumitor alimente sau bauturi. Cei mai multi isi cunosc si isi respecta regimul, dar nu-i politicos si nici moral sa le oferim ispite. Mira

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu ciocolata, clar. Daca e femeie, ii poti cumpara flori, o felicitare draguta, o carte, etc...

| MihaiAlexZaharia a răspuns:

Eu iti pot face o recomandare directa, chiar noi am produs un magiun fara zahar:

http://bunicel.ro/produs/magiun-de-prune-cu-nuca-si-menta/

| delaida a răspuns:

Dulciuri pentru diabetici, in marile magazine sunt standuri separare pentru dulciuri si creda-ma ca apreciaza asta, am un diadetic in familie